3 najväčšie podvody realitných maklérov

13.06.2018

Budem úprimný. V každom odbore sa nájdu nečestní ľudia. Či už si idete kúpiť auto, idete na dovolenku, alebo predávate nehnuteľnosť.

Úlohou tých, ktorí pracujú predovšetkým pre klienta je, informovať o všetkých možných nástrahách.

Tu sú 3 najčastejšie nekalé praktiky z oboru realít.

1. Kúpim byt v tejto lokalite
Už roky známy trik, kedy narazíte na letáčik či inzerát tohto typu. Zavoláte na číslo a až počas schôdzky sa dozviete, že sa jedná o makléra. Že je to nepoctivý spôsob práce je úplne zrejmé.

2. Ja na to mám kupca
To už je dnes klasická otrepaná fráza. Používa sa predovšetkým preto, že na takýto argument majitelia radi "počujú". Skutočnosť je ale taká, že je to len spôsob, ako sa dostať až k vám domov.

3. Nereálna cena
Mnoho realitných maklérov sľúbi či odsúhlasí majiteľovi nereálnu cenu za predaj. Dôvod je prostý, týmto sľubom naláka majiteľa na podpis exkluzívnej zmluvy a potom už ho len manipuluje, aby snížil cenu.

Ak sa stretnete s podobnou praktikou, odporúčam ihneď schôdzku ukončiť. Rovnako, ako keď sa otočíte na päte v autobazári, u ktorého sa vám niečo nepozdáva.

Je nutné ale dodať, že na nepoctivé správanie narazíte aj v prípade, že sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť sami. Dnes už existujú internetové portály, kam si môžete zadať svoj inzerát. Problém je v tom, že za ich "sprostredkovanie" nenesú žiadnu zodpovednosť a vy môžete svoju neznalosťou urobiť chybu a prísť o veľké peniaze. A oni vám nepomôžu.

Ako sa teda na tom realitnom trhu orientovať? Rovnako, ako na každom inom. Potrebujete dobre predať nehnuteľnosť, auto...?

- Spýtajte sa svojich známych na skúsenosti.

- Hľadajte na internete a zisťujte si informácie.

- Neverte nereálnym sľubom a nedôveryhodným reklamám.

Kto Vám radí

Dobrý deň, vítam vás na mojej stránke :) Volám sa Marek Kusý a som realitný maklér. Pomáham ľuďom pri predaji nehnuteľnosti a riešiť ich problémy s nehnuteľnosťami.
Viac informácii o mne nájdete tu >>>  

Najnovšie články

Proste len jednoducho používajte sedliacky rozum. A pýtajte sa. Ak to s vami niekto myslí dobre, rád sa s vami zíde a poradí. Až potom sa rozhodnite a urobte prvý krok.

Máte otázku? Opýtajte sa ma alebo napíšte do komentára či už ste sa s takýmito praktikami stretli?